Profesyonellerden Öneri ve Tavsiyeler

Türkiye gayrimenkul piyasası her geçen gün büyümektedir. Türkiye’de her ay binlerce satılık gayrimenkul yüzlerce gayrimenkul danışmanı tarafından satılmakta ve kiralanmaktadır. Herkes firma ve danışmanı size farklı şeyler anlatacak ve farklı tavsiyelerde bulunacaktır. Güçlü olduğumuz nokta, pazardaki uzun ömürlülüğümüz, gayrimenkul piyasası hakkındaki bilgimiz ve yüzlerce satış ve kiralama işlemini sorunsuz olarak sonuçlandırma deneyimimiz olduğuna inanıyoruz.

– Gayrimenkul aramadan önce danışman firmaları karşılaştırın

Aracıları ve portföylerini kendi web sitelerindeki ilanları ile beraber tüzel kişilikleri ile açtıkları gayrimenkul portallarındaki resmi sayfalarını kontrol etmenizi, farklı gayrimenkul şirketlerini karşılaştırmanızı ve karar verdiğiniz mülkün gerçek değerini mülk sahibi ile görüşerek ve bölgede araştırarak değerlendirmenizi öneriyoruz. Gayrimenkulün gerçek fiyatı sizden gizlenmiş ya da olması gereken fiyatın üzerinde liste fiyatı belirlenmiş olabilir.

– Satın alacağınız mülkün bulunduğu muhiti araştırın ve gezin

Profesyonel danışmanlarınız tarafından sizin için hazırlanmış gayrimenkul portföy seçeneklerini incelerken  satın alacağınız bölgenin gelişimini, nüfus yoğunluğunu, imar planlarını, yakın zamanda ve gelecekte alacağı yatırımları ve varsa kentsel dönüşüm senaryolarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz. ve saygın bir şirketle yapılan denetim turunu bir araya getirerek mülk aramanızda büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Benzer özelliklerdeki daireleri karşılaştırın

Danışmanlar ile portföy seçeneklerini gezerken her hangi birine kesin karar vermeden önce, aynı bölgede benzer özellikleri olan diğer seçenekleri de görün. Bu size aradığınız özellikteki dairenin bölgede tam olarak ederini anlamanızı sağlayacak ve en mantıklı şekilde kıyaslamanıza olanak tanıyacaktır. Telefonla yapılan ilk görüşmemizde aradığınız özellikleri ve sizin için uygun olan randevu tarihinizi belirtmeniz, sizin ve ailenizin isteklerini anlamamız ve randevu tarihine kadar sizin için benzer özelliklerde geniş bir portföy hazırlamamıza yardımcı olacaktır.